O naszych puzzlach

Tak, ale nie wszystkie 🙂 Puzzle dywanowe SHORT i SHAGGY nadają się do prania w pralce. Wystarczy upewnić się, że w pralce nie zalegają detergenty i środki chemiczne z poprzednich prań. Puzzle pierzemy bez dodatków chemicznych, w trybie ręcznym, w temperaturze nie przekraczającej 20 stopni. Puzzle nie powinny być poddawane wirowaniu.

Niestety nie. Puzzle muszą wyschnąć w stanie rozłożonym na płasko. Trochę jak wełniany sweter albo puchowa kurtka.

Prawie! Do prania w pralce nie nadają się puzzle z elementami drewnianymi, korkowymi oraz te imitujące sztuczną skórę. W tych przypadkach długie namaczanie wodą mogłoby zniszczyć pokrycie sensoryczne puzzla.

Płatności

W tym momencie dostępne formy płatności to płatność kartą obsługiwana przez WooCommercePay, płatność za pośrednictwem dostawcy szybkich płatności Przelewy24 oraz płatności zapewniane przez operatora BlueMedia. Ze wszystkich tych metod korzystaliśmy osobiście, jako klienci, w innych sklepach internetowych. Uważamy je za szybkie, skuteczne i bezpieczne, dlatego zdecydowaliśmy się na ich użycie w naszym sklepie.

Ze względu na liczne doświadczenia związane z wysyłką zamówień za pobraniem, które finalnie nie były odbierane, zdecydowaliśmy, że jedyną formą opłacania zamówienia dostępną na dziś w naszym sklepie jest przedpłata.

Kiedy tylko otrzymamy towar z powrotem. Ze względu na zawiłe procedury zwrotu przez operatorów płatności internetowych, zdecydowaliśmy, że najszybszą i najbezpieczniejszą metodą zwrotu pieniędzy jest odesłanie ich na wskazane w formularzu zwrotu konto bankowe. Upewnij się, że dostarczyłeś do nas numer konta, a my bezzwłocznie wypłacimy na nie środki za zwrócony towar.

Certyfikaty

To znaczy, że producent puzzli ma świadomość wymogów panujących na rynku Unii Europejskiej i dostosował do nich swój produkt. Certyfikat CE w formie pisemnej kopii cyfrowej jest dostępny dla naszych Klientów na życzenie. Wysyłamy go jako załącznik na adres email wskazany w formularzu zakupu, jeśli prośba o jego dołączenie znajdzie się w uwagach do zamówienia.

To znaczy, że puzzle pozwiedzały kilka laboratoriów i zostały przebadane pod kątem właściwości fizycznych oraz pod kątem chemicznym 🙂 Normy EN1-3 to uniwersalny zbiór wymogów i zasad testowania, wspólny dla wszystkich krajów Unii Europejskiej w kontekście zabawek. Mimo, że nasz produkt nie jest zabawką, a pokryciem podłogowym, zdecydowaliśmy się przebadać go pod kątem wymagań dla zabawek. Dodatkowo, mimo braku wymogu, przetestowaliśmy puzzle na obecność ftalanów. 

Według badań prowadzonych podczas upowszechniania wykorzystania materiału EVA na rynku, jest to jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej obojętnych dla ludzkiego ciała materiałów plastikowych w formie pianki. Szczegóły raportu o obojętnym wpływie na zdrowie dostępne są TUTAJ.

Wysyłka

W tym momencie wysyłamy zamówienia za pomocą kuriera InPost oraz do Paczkomatów InPost. Po wielu latach doświadczeń, uważamy te metody za najszybsze i najbezpieczniejsze. Jeśli jednak zależy Ci na innej metodzie wysyłki – daj znać. Wymyślimy razem co zrobić, żeby zamówienie spełniło Twoje potrzeby 🙂

Wydrukowaną wersję potwierdzenia płatności, czyli paragon lub fakturę, wkładamy zawsze do wnętrza paczki. Po rozpakowaniu przesyłki i wyciągnięciu puzzli, dowód płatności powinien sam rzucić się w oczy. Jeśli potrzebujesz dodatkowo cyfrowej wersji faktury, daj znać – wyślemy wersję pdf na podany adres email. Nie digitalizujemy paragonów – oryginał dołączony do przesyłki jest więc jedynym dowodem zakupu, który w przypadku zwrotu musimy dołączyć do dokumentacji podatkowej dla Urzędu Skarbowego. Gdyby nie to, z przyjemnością nie wymagalibyśmy zwrotu paragonu. Niestety, z wyżej podanego względu, musimy go mieć.

W najbliższym możliwym terminie, czyli zazwyczaj w następnym dniu roboczym. Jeśli zamówienie jest złożone wystarczająco wcześnie, czasami udaje nam się dostarczyć przesyłkę do paczkomatu nadawczego jeszcze w tym samym dniu, w którym złożono zamówienie. Nie nadajemy paczek w soboty i w niedziele. Jeśli zamówienie zostało złożone w piątek, jego nadanie nastąpi w poniedziałek.