10,99 
14,99 
14,99 
12,99 

Puzzle piankowe to bardzo popularny element wyposażenia domów rodzin z małymi dziećmi i dziecięcych pokojów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich puzzli. Różnią się one rozmiarem, kolorem, kształtami, twardością i grubością pianki. Niewątpliwą zaletą jest to, że dzięki puzzlom piankowym (lub macie piankowej) bardzo małe dzieci, często nawet noworodki, są chronione przed twardą, zimną podłogą. Dzięki strukturze pianki delikatna dziecięca skóra nie ulega uszkodzeniom, a pierwsze próby poruszania się po okolicy przebiegają bezurazowo.

Wady i zalety piankowych puzzli dywanowych

Jednak jak każde rozwiązanie, również to ma swoje wady.

Wady popularnych puzzli piankowych dla dzieci:

tradycyjne puzzle piankowe, ze względu na swoją porowatą powierzchnię, wchłaniają brud, który trudno wyczyścić
tradycyjne puzzle piankowe, ze względu na swoją porowatą powierzchnię, wchłaniają brud, który trudno wyczyścić

Główną wadą piankowych puzzli jest ich niska trwałość i podatność na zniszczenia. Pianka w swojej strukturze składa się z porów, pęcherzyków powietrza. Takie pęcherzyki, pozostające na powierzchni maty, gromadzą brud i zanieczyszczenia. Dodatkowo, im tańsza pianka, tym mniej materiału się w niej znajduje. Jeśli kupimy produkt, w którym jest więcej powietrza niż pianki, możemy być pewni, że w niedługim czasie ulegnie on uszkodzeniom, przedziurawieniom, rozdarciom. Intensywnie użytkowana, miękka pianka już po krótkim czasie nie będzie wyglądała najlepiej. Nie wspominając już o tym, że większość puzzli piankowych dla dzieci przypomina swoim wyglądem te, które znamy z siłowni dla dorosłych. Jeśli natomiast zdecydujemy się na puzzle piankowe zaprojektowane z myślą o dzieciach, zauważymy, że większość modeli posiada wycięcia, które sprawiają, że z puzzli można wyciągać małe elementy. Jakie elementy szybko się niszczą, a dodatkowo bardzo łatwo je zgubić podczas intensywnej zabawy. W rezultacie mata może szybko przestać spełniać swoją funkcję, elementy znajdowane po latach pod meblami czy za łóżkiem będą tylko potęgowały rozgoryczenie spowodowane koniecznością kupowania coraz to nowej maty.

Idea przyświecająca tworzeniu piankowych puzzli dywanowych

w puzzlach dywanowych marki LISKÏSKI każdy puzzel piankowy jest zabezpieczony dodatkową trwałą, chroniącą przed uszkodzeniami i brudem, tkaniną dywanową
w puzzlach dywanowych marki LISKÏSKI każdy puzzel piankowy jest zabezpieczony dodatkową trwałą, chroniącą przed uszkodzeniami i brudem, tkaniną dywanową

Mając na uwadze wszystkie te wady, postanowiliśmy stworzyć markę LISKÏSKI i zaprojektować produkt, który jednocześnie będzie spełniał funkcję puzzli piankowych dla dzieci (amortyzacja, izolowanie od zimna, zabezpieczenie przed urazami), będzie wykazywał się większą trwałością niż zwykłe puzzle piankowe i będzie wyglądał jak dekoracyjny element dziecięcego pokoju, bez ryzyka gubienia części. Innymi słowy, wyszliśmy od punktu, w którym podstawowym produktem była mata dla dzieci z puzzli piankowych i postanowiliśmy stworzyć coś dużo bardziej trwałego, o wyższej jakości i lepszej funkcjonalności. W ten sposób połączyliśmy wysoce odporną na uszkodzenia i zabrudzenia piankę HEAVY DUTY z różnego rodzaju wykończeniem tekstylnym, podnoszącym trwałość produktu, a jednocześnie dającym wrażenie przytulności i wprowadzającym ciekawy element wykończenia wnętrza. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się pomiędzy nietrwałą matą piankową w formie puzzli a tradycyjnym, twardym dywanem. Piankowe puzzle dywanowe łączą w sobie zalety i niwelują wady obydwu tych produktów.

Piankowe puzzle dywanowe – trwałość i design

Piankowe puzzle dywanowe składają się z dwóch warstw: bezpiecznej, certyfikowanej pianki EVA oraz pokrycia tekstylnego. W procesie produkcyjnym te dwie warstwy są ze sobą zgrzewane, tak by trwale połączyć oba materiały i zapobiec przedostawaniu się brudu, potu lub innych zanieczyszczeń do wnętrza pianki. To, co z wierzchu wygląda na gęsty, puchaty dywan, jest de facto specjalistyczną matą z puzzli piankowych dla dzieci. Przy projektowaniu naszych produktów zdecydowaliśmy się nie oszczędzać na materiale pianki, tak żeby podwyższyć jej trwałość, zwiększyć żywotność, ale też po to, żeby podnieść i utrzymać komfort użytkowania. Podczas długich godzin zabawy na naszych piankowych puzzlach dywanowych, pianka nie odkształci się, pozostanie sprężysta i będzie świetnie amortyzować upadki. Żeby zachować te właściwości na długo, zdecydowaliśmy, że grubość naszych puzzli dywanowych nie będzie spadać poniżej 8 mm (w przypadku modelu BASIC) i 10 mm (w przypadku puzzli dywanowych na piance HEAVY DUTY). To duża przewaga w stosunku do produktów wykonanych z miękkich nietrwałych cienkich pianek, które po krótkim czasie ulegają uszkodzeniom i wgnieceniom. Produkty z małą ilością materiału piankowego szybko skompresują się, 'spłaszczą’, a ich początkowa grubość może spaść nawet do 3 mm.

Moduły, czyli największa zaleta puzzli dywanowych

moduły możesz dopasować kolorystyką i rodzajem pokrycia, możesz też układać z nich kształty przestrzenne, takie jak płotki, pudełka, domki, garaże...
moduły możesz dopasować kolorystyką i rodzajem pokrycia, możesz też układać z nich kształty przestrzenne, takie jak płotki, pudełka, domki, garaże…

Piankowe puzzle dywanowe naszej produkcji występują w wielu kolorach, teksturach i rozmiarach. Model SHAGGY posiada bardziej stonowaną, pastelową kolorystykę, która świetnie sprawdzi się w miejscach, w których preferowana jest mniejsza stymulacja, sprzyjająca wyciszeniu nadpobudliwego układu nerwowego lub po prostu tam, gdzie wystrój wnętrza zakłada delikatne kolory w odcieniach szarości, bieli, stonowanego różu czy połączenia brązu i zieleni. W miejscach, w których wysoka stymulacja jest pożądana, świetnie sprawdzi się model SHORT ze swoimi intensywnymi, przykuwającymi wzrok kolorami. Jest ich do wyboru aż 12.

Zastanawiasz się, gdzie kupić puzzle dywanowe i kusi Cię tania, chińska perspektywa?

W dzisiejszym świecie pełnym możliwości, dokonywanie dobrych wyborów to trudna sprawa. Znamy konkurencyjne produkty i z doświadczenia wiemy, z czym najczęściej mają problem Klienci, którzy dokonują u nas zakupów po tym, jak rozczarowali się poprzednimi puzzlami dywanowymi, kupionymi z innych źródeł. To na co bezwzględnie należy zwrócić uwagę przy wyborze puzzli dywanowych to:

Gęstość

  • Parametr gęstości pianki (density), czyli ile materiału piankowego wchodzi w skład jednego elementu i jak ta ilość ma się w stosunku do ilości zamkniętego w piance powietrza. Ta informacja pozwoli trafnie oszacować jakość i trwałość kupowanego przez nas towaru.

Rozmiar i zaczepy

  • Rozmiar i rodzaj zaczepów puzzla, które finalnie będą decydować o tym, ile sztuk puzzli potrzebujemy w przestrzeni dziecięcego pokoju. Przyglądając się ofertom, zwróć uwagę, czy tanie produkty nie są w rozmiarze 20 cm lub 25 cm. Po przeliczeniu ceny za sztukę na cenę za powierzchnię może okazać się, że puzzle z pozoru droższe, ale za to większe, są finalnie tańsze.

Dostępność

  • Rodzaj i rozmiar zaczepów jest charakterystyczny dla każdego producenta. Każdy producent wycina puzzle z pianki według własnego projektu. Wybór miejsca zakupu zadecyduje o tym, jak łatwo w przyszłości wymienimy puzzle, dodamy do nich nowe kolory lub dokupimy do nich kolejne elementy. Blisko 50% naszych Klientów wraca po ponowne zakupy, zwiększając zestawy, które kupowali na początku. W przypadku dostawców o wątpliwej renomie (często będących pośrednikami, sprzedającymi towary producentów, którzy chwilowo zaoferowali najtańszą ofertę) nie można mieć pewności co do tego, czy ponownie zamówione puzzle będą charakteryzowały się tym samym rozmiarem, tymi samymi zaczepami, a co za tym idzie, czy będzie można je bez problemu i ze ścisłym dopasowaniem dołączyć do pozostałych posiadanych już puzzli. Kupowanie bezpośrednio u producenta tworzącego markę zadecyduje o tym, jak łatwo wymienimy zużyte po latach użytkowania puzzle lub dokupimy czy uda się do nich dokupić kolejne elementy, kiedy dziecko podrośnie.

Zaczepy

  • W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje uważnie zaprojektowanych zaczepów. Jeden z nich dotyczy puzzli BASIC, czyli podstawowego modelu, który ma za zadanie łączyć jakość z atrakcyjną ceną. Wszystkie kolory puzzli BASIC łączą się ze sobą, a ich rozmiar i rodzaj zaczepów są zawsze takie same. Drugi rodzaj zaczepów dotyczy całej reszty naszego asortymentu, czyli wszystkich mat sensorycznych dla dzieci, pozostałych modeli puzzli dywanowych (SHAGGY, SHORT, SOFT), ścieżek sensorycznych i sensorycznych dywanów modułowych. Wszystkie te produkty wykonane są z jednym rodzajem zaczepów, pasujących do siebie nawzajem. Co więcej, nawet kiedy mowa o dwóch rozmiarach puzzli wyprodukowanych na piance HEAVY DUTY, czyli o rozmiarze 32 i 62 cm, będą się ze sobą łączyć. W praktyce oznacza to, że możesz kupić kilka sztuk dużych puzzli i dołączyć do nich dowolną ilość mniejszych puzzli dywanowych. W ten sposób możesz mieć pewność, że początkowo kupione dla noworodka 9 sztuk puzzli dywanowych będzie mogło rosnąć wraz z dzieckiem, jego potrzebami i przestrzenią na zabawę.

Bezpieczeństwo

  • Producenci zarejestrowani w Unii Europejskiej są objęci konkretnymi, jasno opisanymi wymogami bezpieczeństwa pod kątem produkcji zabawek. W zbiór wymagań wchodzą zarówno właściwości fizyczne, jak i chemiczne. Kupując od polskiego producenta masz gwarancję, że inwestujesz w produkt przebadany i zacertyfikowany. Na tym naprawdę nie warto oszczędzać.
Co to są „puzzle dywanowe”?

Puzzle dywanowe to genialny w swojej prostocie produkt, który łączy w kilka funkcji i możliwości. [...]

Jaka jest różnica pomiędzy różnymi modelami puzzli dywanowych? Model BASIC

Model BASIC to najbardziej podstawowa wersja puzzli dywanowych. To, co różni model BASIC od modelu [...]

Jak wybrać najlepsze puzzle dywanowe dla dzieci?

Dla wielu rodziców, poszukiwanie odpowiednich zabawek dla swoich dzieci jest jak wyprawa w nieznane. Wybór [...]

Zabawy dywanowe na nowym poziomie dzięki puzzlom dywanowym

Dywan to zazwyczaj jedno z pierwszych miejsc, na którym dzieci rozpoczynają swoje przygody z zabawą. [...]

Czym różnią się od siebie puzzle dywanowe? I jak wybrać najlepsze?

Puzzle dywanowe to coraz popularniejszy produkt, który przyciąga uwagę swoją unikalną konstrukcją i różnorodnością oferty [...]

Dywan, Puzzle Piankowe? A Może 2w1? Podsumowanie wad i zalet.

Rodzice aranżujący przestrzeń w pokoju dziecięcym muszą dokonywać wielu trudnych wyborów. Jeden z nich może [...]

Gdzie kupić puzzle dywanowe?

Witamy na stronie producenta puzzli dywanowych 🙂 Niezmiernie cieszy nas rosnąca popularność tego fantastycznego produktu… [...]

Co lepsze w puzzlach piankowych dla dzieci: miękka czy twardsza pianka?

Puzzle piankowe, a więc również puzzle piankowe z dywanem, to nie tylko zabawa, ale także [...]