10,99 
14,99 
14,99 
12,99 

Modułowy dywan dla dzieci: komfort dla dziecka, komfort dla rodzica

Modułowy dywan dla dzieci to innowacyjne rozwiązanie na stworzenie funkcjonalnej, bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni zabaw dla najmłodszych (ale z doświadczenia wiemy też, że wraz z upływem lat tym mniej najmłodszym też ciężko się z nim rozstać!). Ten rodzaj dywanu, składający się z poszczególnych puzzli (modułów), które można dowolnie łączyć, oferuje nieograniczone możliwości aranżacji i personalizacji przestrzeni dziecka.

przykład modułowego dywanu dla dzieci wykonanego z puzzli SHAGGY marki LISKÏSKI

Co to jest modułowy dywan dla dzieci?

Modułowy dywan dla dzieci składa się z wielu osobnych kawałków, które można ze sobą łączyć, tworząc różnorodne wzory i kształty. Dzięki temu rodzicom i opiekunom oferuje się elastyczność w dostosowywaniu rozmiaru i kształtu dywanu do konkretnych potrzeb, możliwość łatwej zmiany aranżacji, ale też łatwe i tanie wymienienie fragmentu, który z jakichś powodów uległby zniszczeniu. Dodatkowo, modele SHAGGY i SHORT nadają się do prania w pralce, co wyklucza uciążliwe pranie ręczne czy konieczność oddawania dywanu do specjalistycznej pralni. Płytki dywanowe są dostępne w wielu stylach i kolorach, od odcieni pastelowych, poprzez żywe kolory, aż po tkane wzory.

Wybór idealnego wyglądu – kolory i wzory

Wygląd pokoju do zabaw jest ważny! Wybierając dywan modułowy możesz wybierać spośród najróżniejszych kolorów i wzorów, aby stworzyć zabawną i ekscytującą przestrzeń. Spróbuj uwzględnić zainteresowania i osobowość swojego dziecka w projektowaniu dywanu, aby pokój zabaw stał się miejscem, które twoje dziecko naprawdę pokocha. Lubicie wakacje nad morzem? Może niebieskie moduły jako woda, a żółte jako plaża? Kochacie wspólne wycieczki do parku? Może zielona trawa z puzzli SHORT i zielone drzewa z puzzli SHAGGY. Tylko twoja wyobraźnia ogranicza wzór, który ułożysz z modułowego dywanu dla dzieci

z wysokiej jakości modułów dywanowych dla dzieci LISKÏSKI możesz budować domki, garaże, teatrzyki…

Zalety modułowych dywanów dla dzieci marki LISKÏSKI

Bezpieczeństwo: Modułowe dywany są zaprojektowane z myślą o wygodzie dzieci. Ich dodatkowa amortyzacja zmniejsza ryzyko siniaków podczas zabawy. Materiały użyte do produkcji tych dywanów są trwałe i zacertyfikowane według norm bezpieczeństwa UE EN 71.

Wytrzymałość i trwałość: Dzieci mogą być niezwykle wymagającymi użytkownikami dywanów, dlatego modułowe dywany są wykonane z myślą o intensywnym użytkowaniu. Nie oszczędzamy w nich na materiale EVA, co odróżnia nas od azjatyckich dostawców, którzy w swojej technologii produkcyjnej często stosują więcej powietrza niż pianki. Dodatkowo, materiału poliestrowe mają podwyższoną odporność na plamy i wsiąkanie płynów, przez co są łatwe do czyszczenia. Z wiadomości otrzymywanych latami od rodziców, wiemy, że to jeden z ważnych czynników decydujących o wyborze akcesoriów dla dzieci.

Łatwość w czyszczeniu: Modułowe dywany dla dzieci można łatwo czyścić – modele SHORT, SHAGGY, SOFT i TEXTIL można prać w pralce, co jest ogromną zaletą. Możliwość wyjęcia i uprania pojedynczych modułów bez konieczności czyszczenia całego dywanu jest niezwykle praktyczna.

tworząc LISKÏSKI uznaliśmy, że w XXI wieku możliwość prania modułowego dywanu w pralce może być przydatna i doceniona przez naszych Klientów 🙂

Edukacyjny i kreatywny wymiar: Dywany te mogą służyć nie tylko jako miejsce do zabawy, ale także jako narzędzie edukacyjne. Różne kolory i kształty modułów mogą być wykorzystywane do nauki kolorów, kształtów czy nawet matematyki (liczenia modułów). Na większych powierzchniach można też układać litery. Wysoka jakość pianki pozwala na układanie przestrzennych płotków, trójkątów, sześcianów, pudełek, garaży, teatrzyków…

Personalizacja: Możliwość mieszania i dopasowywania różnych modułów pozwala na stworzenie unikalnego wzoru, który może być dostosowany do zmieniających się upodobań dziecka. Rodzice mogą wraz z dziećmi projektować i zmieniać układ dywanu, co stanowi dodatkowe źródło zabawy i kreatywnego wyrazu, a także stanowi okazję do lepszego poznania i zrozumienia własnego dziecka.

na zdjęciu LISKÏSKI i dywan modułowy dla dzieci towarzyszą w zabawie w łódkę płynącą po morzu
na zdjęciu LISKÏSKI i dywan modułowy dla dzieci towarzyszą w zabawie w łódkę płynącą po morzu

Jak wybrać idealny modułowy dywan dla dziecka?

Przy wyborze modułowego dywanu dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

  • Materiał: Jeśli chodzi o pokrycie wierzchnie, preferowane są materiały łatwe do czyszczenia i odporne na plamy, takie jak nylon czy poliester. W przypadku pianki, największe znaczenie ma jej gęstość w stosunku do spienienia. Im więcej materiału, a mniej powietrza, tym lepsze wartości amortyzacyjne i wyższa trwałość. W produktach niskiej jakości materiału piankowego jest na tyle mało, że puzzle ulegają odkształceniom, przedziurawieniom i łatwo je zniszczyć.
  • Tekstura i wzór: Wybierz teksturę, która będzie bezpieczna i przyjemna dla dziecka, a także wzory, które stymulują wyobraźnię. W przypadku dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, weź pod uwagę preferencje i wskazówki specjalistów co do wspomagania rozwoju małego użytkownika dywanu.
  • Rozmiar i forma modułów: Upewnij się, że moduły są odpowiedniego rozmiaru i pochodzą od jednego producenta, aby łatwo je było łączyć i przenosić. Każdy producent korzysta ze swojego unikalnego wykroju.
tam, gdzie na co dzień nie ma dziecięcego pokoju, ale mimo to dzieci mają być bezpieczne i szczęśliwe, świetnie sprawdzi się dywan modułowy LISKÏSKI

Modułowe dywany dla dzieci to doskonały wybór dla każdego rodzica, który chce stworzyć bezpieczne, edukacyjne i estetycznie atrakcyjne miejsce do zabawy dla swojego dziecka. Nie tylko wprowadzają one elementy kreatywnej zabawy, ale także pozwalają na łatwe utrzymanie czystości i porządku w pokoju dziecięcym. Polecamy to rozwiązanie!

Jaka jest różnica pomiędzy różnymi modelami puzzli dywanowych? Model BASIC

Model BASIC to najbardziej podstawowa wersja puzzli dywanowych. To, co różni model BASIC od modelu [...]

Co lepsze w puzzlach piankowych dla dzieci: miękka czy twardsza pianka?

Puzzle piankowe, a więc również puzzle piankowe z dywanem, to nie tylko zabawa, ale także [...]

Czy dziecko wyrośnie z zaburzeń integracji sensorycznej?

Zaburzenia przetwarzania sensorycznego (lub zaburzenia integracji sensorycznej, ang. SPD – Sensory Processing Disorder) to schorzenie [...]

Dzień z życia nastolatka z Aspergerem [list]

Wiele z naszych puzzli dywanowych i mat sensorycznych trafia do bardzo unikalnego, tajemniczego, a jednocześnie [...]

Sensoryczne puzzle: jakie są rodzaje i czym się różnią?

Warto poznać różne rodzaje sensorycznych puzzli i zrozumieć, jak się od siebie różnią, aby wybrać [...]

Maty sensoryczne dla dzieci: czym kierować się przy wyborze?

Maty sensoryczne to niezwykle popularne narzędzia wspomagające rozwój dzieci w różnym wieku. Oferują one wiele [...]

Jaka powinna być domowa ścieżka sensoryczna?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest odpowiednia stymulacja rozwoju swojego dziecka. Jednym z ciekawych narzędzi, [...]

Zabawy dywanowe na nowym poziomie dzięki puzzlom dywanowym

Dywan to zazwyczaj jedno z pierwszych miejsc, na którym dzieci rozpoczynają swoje przygody z zabawą. [...]