Jaka jest różnica pomiędzy różnymi modelami puzzli dywanowych? Model BASIC

puzzle dywanowe BASIC do dywanu modułowego

W naszej ofercie znajdziesz trzy podstawowe modele puzzli dywanowych:

model BASIC
model SHAGGY
model SHORT

Czym tak naprawdę różnią się te trzy modele? I który z nich będzie dla Ciebie najlepszym wyborem?

Model BASIC to najbardziej podstawowa wersja puzzli dywanowych. To, co różni model BASIC od modelu SHORT i SHAGGY to przede wszystkim pianka. Żeby zachować funkcjonalność produktu a jednocześnie maksymalnie obniżyć Jego koszty w modelu BASIC zastosowaliśmy piankę o sztywności wyższej niż u pozostałych producentów, ale jednocześnie niższej niż w pozostałych dostępnych u nas modelach. Pianka z młodymi ma brązowy kolor,a w jej strukturze występują większe pęcherzyki powietrza. To przekłada się na mniejsze zużycie materiału potrzebnego do wyprodukowania pianki, ale jednocześnie obniża jej trwałość i sprawia że jest mniej sprężysta niż nasz drugi rodzaj pianki.

Istotne w modelu BASIC jest też to, że jego rozmiar nieznacznie różni się od wszystkich innych naszych produktów (30cm x 30cm). To ważne, bo kupując puzzle z modelu BASIC, nie połączysz ich z innymi naszymi modelami. Puzzle BASIC włączył się tylko w obrębie swojego własnego modelu.

Kupując model BASIC możesz liczyć na wysokiej jakości produkt, ale jego możliwości są ograniczone. Nie rekomendujemy go do sal zabaw, przedszkoli, sal integracji sensorycznej. Świetnie sprawdzi się tam, gdzie jego użytkowanie nie będzie aż tak intensywne. Dodatkowa różnica to to, że puzzli dywanowych BASIC, ze względu na strukturę pianki, nie można prać mechanicznie. Większe pęcherzyki powietrza i mniejsza ilość materiału piankowego stwarzają niebezpieczeństwo przedostania się wody do środka puzzla.

Dla kogo model BASIC to odpowiedni wybór?

Wiele lat doświadczenia w sprzedaży różnych modeli puzzli dywanowych pozwoliło nam zgromadzić wiedzę o optymalnych zastosowaniach każdego z nich. Model BASIC to świetny wybór tam, gdzie puzzle dywanowe występują raczej w roli kreatywnej zabawki niż trwałego pokrycia podłogi. To też idealny wybór dla osób szukających kompromisu jakością a ceną. Cena puzzli dywanowych BASIC jest zbliżona do cen puzzli dywanowych dostępnych na marketplace’ach azjatyckich typu AliExpress czy TEMU. Jednocześnie, wybierając puzzla polskiego producenta z polskiej dystrybucji, możesz być pewny że produkt przechodzi certyfikację wymaganą przepisami Unii Europejskiej, a w razie gdy stwierdzisz, że produkt nie jest tym czego oczekiwałaś, możesz, zgodnie z europejskimi prawami konsumenckimi, bez problemu zwrócić go na polski adres. Nigdy nie przetrzymujemy środków wpłaconych przez naszych Klientów i dokonujemy ich zwrotu, gdy tylko odbierzemy zwracaną paczkę.

Kolejnym idealnym zastosowaniem modelu BASIC jest tworzenie z nich modułowych zagłówków, obić ścian czy kolorowych tablic, do których można przypinać rysunki lub notatki. Kształt spodniej strony i struktura pianki BASIC sprawia, że ten model najlepiej nadaje się do przyklejania, a intensywne kolory idea się do pokoju dzieci i nastolatków. Naklejenie puzzli dywanowych na ścianę może okazać się najszybszą i najtańszą a jednocześnie najmniej wymagającą doświadczenia w zakresie remontów formą odświeżenia dziecięcej przestrzeni.