Co to są „puzzle dywanowe”?

Puzzle dywanowe to genialny w swojej prostocie produkt, który łączy w kilka funkcji i możliwości. Służy do stworzenia komfortowej przestrzeni dziecięcych zabaw i jest alternatywą powszechnie znanej maty piankowej dla dzieci. Jednak w przeciwieństwie do nudnych puzzli piankowych, umożliwia kreatywną i swobodną możliwość tworzenia unikalnych kompozycji. Sprzyjają temu różnorodne kolory oraz różne rodzaje powierzchni dywanu:

Funkcja 1: puzzle dywanowe to lepiej dostosowana do dzieci alternatywa dla zwykłych puzzli piankowych i mat piankowych dla dzieci

Puzzle dywanowe to de facto połączenie warstwy piankowej, czyli rozwiązania znanego z mat piankowych dla dzieci albo z puzzli używanych w domowych siłowniach z tkaniną dywanu, znaną z tradycyjnych dywanów lub z wykładzin dywanowych. Te dwie warstwy są ze sobą nierozerwalnie połączone i podzielone na kilkudziesięciocentymetrowe kawałki w formie puzzli, które łączą się ze sobą w dowolne kształty i konfiguracje.

Funkcja 2: puzzle dywanowe to zabawka wspierająca kreatywność

Górna warstwa to warianty tekstyliów dywanowych w różnych kolorach i wzorach. Do wyboru są kolory i intensywne, kojarzące się z dziecięcą energią, i pastelowe, dopasowane do nowoczesnych trendów wystroju wnętrz. Sam ich wybór i późniejsze układanie jest formą kreatywnej pracy, skoncentrowanej na celu, która pozwala rozładować podświadomie gromadzący się stres. A ten nie oszczędza nikogo z nas, niezależnie od wieku 🙂

Dzięki różnorodności wzorów i kolorów, dzieci mogą tworzyć kolorowe mozaiki, układać abstrakcyjne kompozycje lub odtwarzać formy zaproponowane przez rodzica. To także doskonała okazja do nauki, gdyż dziecko ćwiczy spostrzegawczość, zdolności manualne i rozwiązywanie problemów.

Funkcja 3: puzzle dywanowe to dywan modułowy, który jest praktyczniejszy niż zwykły dywan i mata ze zwykłych puzzli piankowych

Ten produkt jest nie tylko fascynujący dla dzieci, ale także praktyczny dla rodziców. Po zakończeniu zabawy możesz łatwo zdemontować puzzle i schować je pod łóżko. Możesz ich też używać jako stale obecny w pomieszczeniu kolorowy dywan. Produkt jest łatwy do utrzymania w czystości. Co przez to rozumiemy? Bez problemu poodkurza go za Ciebie robot sprzątający typu Roomba. A jeśli trzeba, puzzle dywanowe wypierzesz w pralce, na programie ręcznym. Nie nasiąkną wodą i nie zatęchną jak zwykłe puzzle piankowe. W kryzysowej sytuacji, jeśli na puzzel wyleje się atrament z długopisu lub coś równie trudnego do usunięcia, nie musisz odsyłać całej wielkiej płachty do czyszczenia chemicznego. Wystarczy, że podmienisz element – tanio, szybko i wygodnie.

Funkcja 4: puzzle dywanowe to narzędzie do wspierania rozwoju motorycznego, intelektualnego i społecznego

Puzzle dywanowe zapewniają zabawę, ale również stanowią doskonałą okazję do nauki. I to do tego najlepszego wariantu nauki, czyli nauki przez zabawę 🙂 Układanie dużych puzzli wspiera rozwijanie zdolności manualnych, motorycznych i umiejętności rozwiązywania problemów. Stymuluje sensorycznie, szczególnie w połączeniu z matami sensorycznymi o tych samych zaczepach. To także wspaniała okazja do spędzania czasu razem, ćwiczenia negocjacji, ustalania wspólnych celów i koncepcji. Na blogu znajdziesz wiele artykułów o tym, jak duże zalety ma ta forma pokrycia podłogowego.